35 mm – każdy fotograf zetknął się z tą ogniskową. Street, krajobrazy, fotografia reportażowa czy portrety – odnajduje się ona niemal w każdej dziedzinie fotografii. To co dostajemy w zwartej konstrukcji Sigmy 23 F1.4 DC DN to doskonałą rozdzielczość obrazu już od maksymalnego otworu przysłony. W połączeniu z pięknym bokehem oraz wagą 340g i rozmiarami , 23-ka staje się rewelacyjnym narzędziem do codziennego użytku.
W 23 zastosowano 13 elementów w 10 grupach. Obiektyw wykorzystuje 3 elementy szkła SLD i 2 soczewki asferyczne. Pokryte są one warstwami antyrefleksyjnymi likwidującymi bliki i flary, dzięki czemu pracując pod ostre słońce zachowujemy odpowiedni kontrast. Minimalny dystans ogniskowania wynosi tylko 25 cm. Autofokus działa płynnie a obiektyw wyposażony jest w cichy silnik AF, który zapewnia doskonałą ostrość obrazu.
To czego może nam tu brakować to w pełni uszczelnionej konstrukcji, a szkoda bo jako klasyka do streetu czy reportażu może być używana w trudnych warunkach.
0 Sigmie 56 pisałem już wcześniej „praktyczne 84” dziś tylko uzupełniam to kilkoma obrazkami.
Linia Contemporary Sigmy oferuje gamę stałoogniskowych obiektywów formatu APS-C o światłosile 1.4 i odpowiadającymi klasycznym ogniskowym w formacie FF. Japoński producent zaspokaja w ten sposób wymagania użytkowników, łącząc najnowsze technologie ze świetną charakterystyką optyczną i dopracowanymi konstrukcjami.
Podsumowując moją przygodę z linią Contemporary. Obiektywy stworzone do codziennego użytku, wagą, jakością oferowanego obrazu, szybkością autofokusa zapewnią niesłychaną wygodę użytkownikowi. Jeśli połączymy to z cenami jakie musimy zapłacić za te obiektywy, to ciężko szukać konkurentów.
Leave a reply